Víte, že.......?

Víte, že spolehlivé a kompletní vyšetření zraku by mělo trvat alespoň půl hodiny? Jak dlouho trvalo měření Vaších očí?

 

Průměrná délka vyšetření je mezi 10-15 minutami. Tento čas však není dostatečný pro odhalení veškerých očních vad a diagnostice zrakových funkcí. Často se tak stává, že je korigována pouze základní oční vada, přičemž obtíže se kterými klient na vyšetření přišel jsou způsobeny jinou příčinou.

Středisko optometrie si pro každého klienta rezervuje 60 minut na detailní vyšetření zraku. Důležité je si na úvod vyhradit dostatečný prostor na důkladnou anamnézu, tak abychom odhalili veškeré možné příčiny sníženého komfortu vidění a to dokonce i ty, které si klient sám neuvědomuje. Máme připravený podrobný dotazník určený k odhalení různých obtíží, pozitivní anamnézu potom potvrzujeme samotným vyšetřením.

(Přečtěte si více o našem vyšetření zraku a zrakových funkcí)

Šipka Víte, že.......?

Víte, že kromě krátkozrakosti a dalekozrakosti výrazně snižuje vidění a způsobují obtíže i oční astigmatismus a heteroforie? Jejich zastoupení v populaci je výrazné (astigmatismus 90% a heteroforie až 80%). Myslíte, že Vám byly tyto vady vždy měřeny? (více o očních vadách zde)

Šipka Víte, že......?

Víte, že mimo vyšetření základních očních vad je důležité i vyšetření zrakových funkcí jako kontrastní citlivost, zorné pole, prostorové vidění, barvocit, adaptace a další? Byly Vám tyto funkce někdy měřeny? (Přečtěte si více o zrakových funkcích zde)

 

Šipka Víte, že.......?

Víte, že spolehlivé a kompletní vyšetření zraku by mělo trvat alespoň půl hodiny? Jak dlouho trvalo měření Vaších očí? (více o vyšetření zraku)

Šipka Víte, že.......?

Víte, že odlišné brýle bude potřebovat profesionální řidič, jiné pracovník v kanceláři, operatér a nebo skladník? Dokonce i pro stejnou profesi mohou být odlišné brýle. (více o vyšetření dle profese zde)

 


Mgr. Pavel Kříž, Kovářská 122/13, Kroměříž 725 984 516