Pracovní optometrie

Jiné brýle bude potřebovat profesionální řidič, jiné pracovník v kanceláři, operatér a nebo skladník. Dokonce i pro stejnou profesi mohou být odlišné brýle.

Různé profese

Pracovní optometrie se zabývá pracovními činnostmi našich klientů a celé vyšetření, které probíhá na nejmodernějších přístrojích, je určené pro splnění nejrůznějších nároků na vidění.

Běžné oční vyšetření nabízí možnost ostrého vidění pouze na dálku a čtení, lidé používají tzv. univerzální brýle, které nevyhovují jejich individuálním požadavkům. Další činnosti nejsou respektovány, přičemž čím dál častěji se setkáváme s nutností komfortního vidění na počítač a jiné nástroje, které nejsou ani ve čtecí vzdálenosti, ani ve vzdálenosti na dálku. Pro každou profesi existují speciální brýle, které nabídnou ostré vidění na nejčastější vzdálenost, na kterou člověk vykonává pracovní činnost. Nejmodernějším řešením jsou pak brýle, které nabízejí komfortní a ostré vidění na všechny vzdálenosti, bez nutnosti výměny brýlí. Zde je zdůrazněna maximální ostrost na pracovní vzdálenost (monitor, regály, klient, a další), zároveň však brýle umožní vidět ostře na všechny jiné vzdálenosti. Vedle ostrosti je pak největším přínosem snížení únavy a stresu, které jsou způsobeny neustálou snahou si obraz tzv. zaostřovat.

Úlevové brýle - vhodné i pro lidi, kteří vidí ostře na všechny vzdálenosti a nepotřebují žádné dioptrie. Jsou určeny pro lidi vykonávající dlouhodobou činnost u počítače a při čtení. Lze tak předejít únavě celého organismu, pálení očí, bolestem hlavy a z toho vyplývajícímu snížení výkonnosti.

Zkuste si odpovědět na tyto otázky:

Šipka

d

Víte kolikrát si během pracovní doby běžně člověk sundá a nasadí brýle? Promne oči a nebo dá pauzu z důvodu únavy, pálení očí a bolesti hlavy?

Šipka

d

Vidíte na svoji činnost ostře? Není tak snížena výkonnost a ohrožena přesnost práce?

Šipka

d

Zajímalo by Vás zvýšit Vaše pohodlí a snížit stres? Vaše investice se tak může několikanásobně vrátit.

 


Šipka Víte, že.......?

Víte, že kromě krátkozrakosti a dalekozrakosti výrazně snižuje vidění a způsobují obtíže i oční astigmatismus a heteroforie? Jejich zastoupení v populaci je výrazné (astigmatismus 90% a heteroforie až 80%). Myslíte, že Vám byly tyto vady vždy měřeny? (více o očních vadách zde)

Šipka Víte, že......?

Víte, že mimo vyšetření základních očních vad je důležité i vyšetření zrakových funkcí jako kontrastní citlivost, zorné pole, prostorové vidění, barvocit, adaptace a další? Byly Vám tyto funkce někdy měřeny? (Přečtěte si více o zrakových funkcích zde)

 

Šipka Víte, že.......?

Víte, že spolehlivé a kompletní vyšetření zraku by mělo trvat alespoň půl hodiny? Jak dlouho trvalo měření Vaších očí? (více o vyšetření zraku)

Šipka Víte, že.......?

Víte, že odlišné brýle bude potřebovat profesionální řidič, jiné pracovník v kanceláři, operatér a nebo skladník? Dokonce i pro stejnou profesi mohou být odlišné brýle. (více o vyšetření dle profese zde)

 


Mgr. Pavel Kříž, Kovářská 122/13, Kroměříž 725 984 516