Zrakové funkce

Běžné vyšetření zraku obsahuje pouze diagnostiku zrakové ostrosti a odhalení základních očních vad. Často je tak přehlédnuta skutečná příčina obtíží klienta. Pro kompletní vyšetření zraku je nezbytná diagnostika zrakových funkcí, jejichž pokles nás může upozornit na nevykorigovanou nebo špatně vykorigovanou oční vadu, ale také na vážné oční onemocnění.

 

Zraková ostrost

Kontrastní citlivost

Prostorové vidění

Zorné pole

Barvocit

Akomodace a konvergence

Adaptace

Šipka Víte, že.......?

Víte, že kromě krátkozrakosti a dalekozrakosti výrazně snižuje vidění a způsobují obtíže i oční astigmatismus a heteroforie? Jejich zastoupení v populaci je výrazné (astigmatismus 90% a heteroforie až 80%). Myslíte, že Vám byly tyto vady vždy měřeny? (více o očních vadách zde)

Šipka Víte, že......?

Víte, že mimo vyšetření základních očních vad je důležité i vyšetření zrakových funkcí jako kontrastní citlivost, zorné pole, prostorové vidění, barvocit, adaptace a další? Byly Vám tyto funkce někdy měřeny? (Přečtěte si více o zrakových funkcích zde)

 

Šipka Víte, že.......?

Víte, že spolehlivé a kompletní vyšetření zraku by mělo trvat alespoň půl hodiny? Jak dlouho trvalo měření Vaších očí? (více o vyšetření zraku)

Šipka Víte, že.......?

Víte, že odlišné brýle bude potřebovat profesionální řidič, jiné pracovník v kanceláři, operatér a nebo skladník? Dokonce i pro stejnou profesi mohou být odlišné brýle. (více o vyšetření dle profese zde)

 


Mgr. Pavel Kříž, Kovářská 122/13, Kroměříž 725 984 516